A ja mieszkam w takiej mieścinie koło Rzeszowa (tak Ripley, niedaleko, a chyba nawet najbliżej twojego miasta ;) ) co nazywa się Przeworsk. Z ciekawszych rzeczy jest tam pałac Lubomirskich, klasztor ojców Bernardynów i kopiec Tatarski. A ostatnio dowiedziałam sie, że gdzieś w Przeworsku jest jedyny w Polsce żywy skansen. Żebym ja tylko wiedziała gdzie to jest.. A tak poza tym niewielkie miasto które posiada opóźnione w rozwoju kino. No cóż... jesli 2 miesiące po premierze w Rzeszowie cos puszczą to już jest dobrze :/
Mamy przyjemność powiadomić, że w halloweenowym konkursie zorganizowanym przez Horror Online i Ale kino! zwycięzcami okazali się:

Rafał Bierucki - Warszawa
Radosław Śledziowski - Starachowice
Anna Przeworska - Gliwice
Katarzyna Michałowicz - Lgota
Andrzej Nawrocki - Wałbrzych

Pomiędzy zwycięzców rozlosujemy egzemplarze „Luster”, „Nieodebranego połączenia” oraz „The Host-Potwór”.
Zwycięzcom gratulujemy, pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.
Już niebawem następne konkursy i szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Przypominamy również, że zwycięzcy konkursu powinni potwierdzić e-mailem odbiór nagród.

Źródło:własne
17 stycznia na hali w Miłocinie odbędą się II Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w futsalu - Heiro Cup 2010 organizowane przez Heiro Futsal i portal MiastoRzeszow.pl.

W rozgrywkach zmierzy się 16 najlepszych drużyn z województwa podkarpackiego i małopolskiego. Emocje gwarantowane.

Serwis internetowy mistrzostw: www.futsal.rzeszow.pl

I informacja dla kibiców, nietylko z Rzeszowa:

Z okazji II Otwartych Mistrzostw Podkarpacia w futsalu - Heiro Cup 2010, portal MiastoRzeszow.pl ogłasza konkurs dla wszystkich kibiców i zawodników turnieju. Do wygrania wejściówki na najciekawsze imprezy i filmy we wszystkich miastach, z których pochodzą drużyny startujące w Mistrzostwach! Tak więc mamy do rozdania wejściówki na imprezy i bilety do kina w Rzeszowie, Mielcu, Tarnowie, Przemyślu, Sanoku, Przeworsku i Krośnie! Szczegóły już wkrótce na naszych stronach i w Biuletynie Mistrzostw Podkarpacia.

Konkurs organizuje: www.MiastoRzeszow.PL

Zapraszamy wszystkich na największą imprezę futsalową na podkarpaciu.
Co sadzicie o tym filmie za niedlugo w Przeworsku bedzie w kinie podobno fajny zobaczymy
Monstrum – polska grupa muzyczna wykonująca heavy metal.

Powstała 1994 roku w Rzeszowie z inicjatywy Mariusza Waltosia (śpiew), Wacława Dudka (gitara), Tomasza Maternowskiego (gitara basowa) oraz Piotra Kubasa (perkusja), w tym składzie grupa nie zrealizowała żadnego materiału.

Około 1996 roku z grupy odszedł Tomasz Maternowski, jego obowiązki przejmuje wokalista Mariusz Waltoś, ponadto dołączył drugi gitarzysta Paweł Guzek.

W 1997 roku z grupy odchodzi Piotr Kubasa którego zastąpił Wojciech Bartnik. Grupa tego samego roku wystąpiła m.in. na Dedal Rock Festiwal w Mielcu oraz przed licznie zgromadzoną publicznością na rzeszowskich juwenaliach. Rok później grupa zrealizowała pierwszy materiał demo, nagrany dzięki nagrodzie pieniężnej tytułem nagrody publiczności jaką otrzymali podczas Dedal Rock Festiwal. Demo 98 bo taki tytuł nosił materiał, zrealizowano w RSC Recording Studio.

W 1999 roku grupa dzięki wsparciu lokalnej stacji radiowej, wystąpiła poprzedzając koncert grupy Quo Vadis. Tego samego roku grup ponownie wystąpiła na Dedal Rock Festiwal, plasując się na pierwszym miejscu. Rok później grupę opuszcza Wojciech Bartnik którego zastąpił Szymon Antkowicz. Na początku 2001 roku zespół opuścił Paweł Guzek, po długich poszukiwaniach jego miejsce zajmuje Marcin Habaj.

W takim składzie grupa zarejestrowała zawierające trzy utwory Demo 2002. Tego samego roku grupę opuścił Szymon Antkowicz, którego miejsce zajął Przemysław Rzeszutek. W wrześniu 2003 roku w ramach otrzymanej nagrody, tym razem za występ na Festiwalu Muzyków Podkarpacia, organizowanym przez rzeszowskie kino "Rejs", zespół realizuje nowy utwór pt. "Wolności smak", do którego nakręcony został teledysk. Całość wydana w 2004 roku jak singel pod tym samym tytułem.

W 2004 roku grupa w poszerzonym składzie o trzeciego gitarzystę którym został Damian Zając, rozpoczęła pracę na debiutanckim zatytułowanym Za horyzontem ciszy, nad którym prace uskoczono w maju. 6 listopada tego samego roku w rzeszowskim klubie "Rejs" odbył się jubileuszowy koncert z okazji dziesięciolecia działalności zespołu. Koncert był zarazem premiera debiutanckiego albumu, który zyskał pozytywne recenzje w prasie.

W połowie 2005 roku z grupy odchodzi Wacław Dudek, którego zastępuje Miłosz Kościółek, ponadto z gry na gitarze basowej zrezygnował Mariusz Waltoś na rzecz śpiewu. Nowym basista grup został Tomasz Guzek brat byłego gitarzysty Monstrum Pawła Guzka. W nowym składzie grupa wystąpiła m.in. na Conquer Festiwal 2005 w ramach Dni Metalu w Malborku, Merciless East Estival II oraz na przeglądzie zespołów rockowych RockAutostrada, gdzie zespół zajął IV miejsce.

Po kilku miesiącach nieobecności do zespołu powrócił Wacław Dudek. Z którym to już grupa wystąpiła poprzedzając koncert zespołu Dżem podczas pleneru pod nazwą Żegnaj lato na ro(c)k!. natomiast, pod koniec roku 3 grudnia, grupa wygrała przegląd muzyczny GO ROCK w Stalowej Woli. Rok później, już z nowym basistą Tomaszem Trzpisem grupa rozpoczęła realizacje kolejnego albumu zatytułowanego VIII Dzień Tygodnia. Premiera nowej płyty miała miejsce 5 stycznia 2007 roku. 10 kwietnia za sprawą firmy FONOGRAFIKA album "VIII Dzień Tygodnia" trafił na półki sklepów muzycznych w całym kraju.

Obecnie zespół pracuje nad teledyskiem do utworu "Krzyż", a jego realizacją zajmie się ekipa z Lublina – Fabryczna Art, mająca na swym koncie produkcje dla Acid Drinkers, czy Happysad.

16 maja 2007 roku zespół ogłasza, że dotychczasowy basista, Tomasz Trzpis, został zastąpiony przez Kamila Śliwińskiego. Pierwszy koncert z nowym członkiem odbędzie się 16 czerwca w Przeworsku

Dyskografia [edytuj]
1998 Demo 98 (Demo)
2002 Demo 2002 (Demo)
2004 Wolności Smak (singel)
2004 Za horyzontem ciszy (LP)
2006 Singel 2006... (singel)
2007 VIII Dzień Tygodnia (LP)
Casio Piro interaktywne - WROCAW 1AC004
kursk vs royal navy
Atomic GS 11
swwędzenie odbytu
sprawdziany z biologi nowa era
czym podszyc material aby byl sztywny
Link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
 
  Kino Przeworsk
W pensjonacie - Pensjonat pod Złamanym Sercem
Kino Olsztyn Helios Olsztyn
Kino Helios Olsztyn Alfa
Kino Janki cena biletu
Kino Odra w Nowej Soli
Kino Promenada Repertuar kin
kino helios grudzii9b1dz shtml
kino helios rzeszów repertuar
kino Sfera w Bielsku Białej
Kino Gmina warszawa-repertuar
Kino Helios rezerwacja miejsc